Ceballos në Serie A!

Dani Ceballos gjatë këtij janari mund të lërë skuadrën e Arsenal dhe të vijë në Serie A pasi po e kërkojnë skuadrat e Juventusit, Milanit dhe Interit.

Sezoni i Arsenal mund të konsiderohet shumë larg nga planet e tyre pasi që tani janë aktualisht 15 pikë larg kreut të tabelës mirëpo fitorja e fundit ndaj Chelseas ka bërë që kjo skuadër ti rikthejë shpresën sadopak fansave.

Më herët përflitej largimi i Xhakës nga skuadra londineze mirëpo tani opsioni i Ceballos duket më i pëlqyer nga italianët.

Ky i fundit ka qenë i përfolur për një transferim në Serie A dhe tashmë kjo gjë pritet të ndodhë në janar ku për të në garë janë Inter, Juventus dhe Milan.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here