Kush do ta fitojë Scudetton këtë vit? – Trajnerët e Serie A nuk kanë dilemë

Pas nëntë titujve rradhazi në Serie A, Juventus këtë vit me Andrea Pirlon synon titullin e dhjetë rradhazi.

Sipas anketës së realizuar nga ItalSportPress, në të cilën kanë marrë pjesë 16 trajnerë të Serie A, titulli nuk do t’i takojë Juventusit.

11-trajnerë të Serie A besojnë se titullin këtë vit do ta fitojë Interi. Nga një votë e kanë marrë Milan dhe Juventus, ndërsa Ranieri, Mihajlovic dhe Prandelli nuk e kanë zbuluar publikisht se kush është favoriti sipas tyre.

Për Milanin ka votuar trajneri i Crotones, Giovanni Stroppa. Për Zonjën e Vjetër ka votuar trajneri i Spezias, Vincenzo Italiano.

Për Interin kanë votuar Juric, Goti, Gattusso, vëllezërit Inzaghi, Gasperini, Di Francesco, De Zerbi, Pioli dhe Giampaolo.

Se a do ta fitojë Conte titullin me Interin mbetet ta shohim vitin e ardhshëm.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here