Ky është treguesi më i mirë se pse Milani është kaq i fortë këtë sezon

Në këto momente një numër i madh i futbollistëve në Serie A janë në pushime me familjet e tyre për festat e fundvitit.

Por kjo nuk vlen për Milanin. Futbollistët e Milanit sot janë stërvitur sot në Milanello edhe pse kanë qenë të liruar nga Stefano Pioli.

Sky Sport, raporton se Rosonerët kanë zhvilluar një stërvitje të lehtë, ndërsa kanë munguar Ibrahimovic, Kessi dhe Calhanoglu, pasiqë nuk kanë arritur të rikthehen në Itali.

Milan do të përballet në 3. Janar me Beneventon në transfertë dhe duket se Rosonerët janë të përgatitur maksimalisht për sfidën e rradhës.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here