Lukaku larg Interit, 100 milionë euro vijnë nga Gjermania!

Romelu Lukaku vazhdon që të jetë një protagonist si brenda por gjithashtu edhe jashtë fushës së futbollit pasi në merkato tashmë ka marrë një vëmendje të madhe.

Siç raporton e përditshmja gjermane Bild, Pep Guardiola po kërkon Harry Kane pas largimit të Sergio Agueros i cili pritet që të transferohet tek skuadra e Antonio Contes gjatë këtij muaji ose verës së ardhshme.

Është pikërisht ky fakt që ka bërë Tottenhamin të mendojnë për transferimin e sulmuesit belg i cili më nuk është zgjedhja e parë për Conten dhe pas ardhjes së Agueros gjërat do bëhen akoma më të komplikuara për të.

Skuadra e Tottenham nuk dëshiron që të privohet nga shërbimet e Harry Kane mirëpo nëse një gjë e tillë ndodhë atëherë transferimi i Lukakut do të ishte primar pasi do kishte edhe mundësitë financiare për një gjë të tillë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here