E bujshme: Andriy Shevchenko merr drejtimin e gjigantit Europian

  Andriy Shevchenko e ka nisur mjaftë mirë aventurën si trajner dhe ka bërë rezultate të shkëlqyeshme me përfaqësuesen e Ukrainës.

  Ukraina arriti të kualifikohet në Europian duke e zënë vendin e parë në grup para Portugalisë.

  E pikërisht pas këtyre rezultateve, presidenti i Chelsea, Roman Abramovich po mendon për emërimin e Shevchenkos si trajner i Bluve.

  Abramovich nuk është i kënaqur me Lampard dhe e sheh Shevchenkon si njeriun e duhur për tia besuar drejtimin e skuadrës.

  Lajmin e kanë bërë të ditur mediat angleze, të cilat shkruajnë se Shevchenko është i gatshëm ta marrë drejtimin e Chelsea pas Europianit.

   

   

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here