Milan transferon yllin e Serie A për 12 milionë euro

Milani mbrëmë mposhti Beneventon në transfertë me rezultat 0-2 dhe Rosonerët vazhdojnë ta mbajnë vendin e parë në Serie A.

Drejtuesit janë të vetëdijshëm se skuadra ka nevojë për përforcime dhe një emër i ri ka përfunduar në shënjestrën e Rosonerëve.

Siç raporton, Corriere dello Sport, Milan synon transferimin e mesfushorit të Hellas Veronas, Mattia Zaccagni.

Zaccagni është mesfushor ofanziv, ndërsa te Milani në këtë pozitë luajnë Calhanoglu, Diaz dhe Saelemakers, mirëpo turkut i skadon kontrata në fund të sezonit, ndërsa spanjolli është në huazim nga Reali.

Prandaj Milan synon që të sigurojë shërbimet e Zaccagnit këtë merkato dhe ta lërë atë në huazim te Verona deri në fund të sezonit.

25-vjeçari po shkëlqen te Verona këtë sezon, duke shënuar 4 gola dhe 4 asistime në 16 ndeshje të luajtura.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here