Bayern nuk ka synim blerjen e një mbrojtësi të djathtë!

Bayern Munich nuk e ka aspak ndërmend që të tentojë blerjen e një mbrojtësi të krahut të majtë gjatë merkatos së janarit, raportim ky që vjen nga Abendzeitung.

Benjamin Pavard nuk i ka përmbushur pritshmëritë që kishin drejtuesit e skuadrës dhe trajneri Hansi Flick në ndeshjen e fundit ku triumfuan kundër Mainz me rezultat 5-2 në pozitë të ij e vuri Joshua Kimmich.

Bossi i bavarezëve e preferon më shumë mundësinë që të përdorë Kimmich në këtë pozicion sesa të sforcohet në merkato për të arritur ndonjë blerje të re.

Ndërsa për Pavard ka kohë deri në fund të sezonit që të rikthehet në formën ideale ose përndryshe largimi duket një opsion i paevitueshëm.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here