City mposht Unitedin dhe siguron finalen e EFL Cup

  Manchester City ka mposhtur 2-0 Manchester United në gjysmëfinale e Carabao Cup dhe është kualifikuar në finale.

  Ndeshja e luajtur në Old Trafford është vendosur në pjesën e dytë.

  Qytetarët e kanë zhbllokuar sfidën në minutën e 50-të me John Stones dhe e kanë mbyllur atë me Fernandinho-n në të 83-ën.

  Braziliani (35 vjeç e 247 ditë) është golashënuesi më i vjetër i City-t në këtë kompeticion pas Frank Lampard (36 vjeç e 96 ditë) kundër Sheffield Ëednesday në shtatorin e 2014-ës.

  Skuadra e Pep Guardiola do të përballet në finale me Tottenham-in e Jose Mourinho-s.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here