Formacionet zyrtare: Manchester United – Manchester City

  Manchester Unitedi dhe Manchester City kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen gjysmëfinale të Carabao Cup.

  Djajtë e Kuq dhe Citizens do të përballen mes vete sot  për një vend në finalen e madhe të kupës, ku i pret Tottenhami.

  Ole Gunnar Solskjaer dhe Pep Guardiola kanë bë disa ndryshime për këtë takim, shkaku edhe i mungesave.

  Ndeshja zhvillohet në Old Trafford dhe fillon nga ora 20:45.

  Formacioni startues i Man UtdHenderson; Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw; Fred, McTominay, Pogba, Fernandes; Rashford, Martial. 

  Formacioni startues i Man CitySteffen; Cancelo, Stones, Dias, Zinchenko; Fernadinho, Gundogan, Foden, De Bruyne, Mahrez; Sterling.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here