Formacionet zyrtare: Athletic Bilbao – Barcelona

Athletic Bilbao dhe Barcelona kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e mbetur të javës së dytë në La Liga.

Katalunasit janë mysafir të baskëve në takimin e vlefshëm për javën e dytë, ndeshje qe zhvillohet në stadiumin ‘San Mames’ me fillim nga ora 21:00.

Skuadra e Ronald Koeman vjen në këtë ndeshje me një formë pozitive dhe synon fitoren e radhës për të mbetur sa më afër kreut të tabelës.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Bilbao:

Formacioni startues i BarcelonësTer Stegen; Dest, Araoju, Lenglet, Alba; Busquets, De Jong; Pedri, Messi, Dembele; Grizemann

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here