Quagliarella tek gjiganti i Serie A!

Fabio Quagliarella është gati të bëjë hapin më të madh në karrierën e tij.

Juventus është skuadra që kërkon të sigurojë shërbimet e tij në merkaton e janarit për të rritur eksperiencën në qendër të sulmit që duket se po mungon nën këmbët e Alvaro Moratas.

Sulmuesi i Sampdorias po synon që në rast transferimi tek Zonja e Vjetër të nënshkruajë një kontratë me afat deri në 18 muaj, raporton Sky Sports.

Fabio Quagliarella edhe pse në moshën 37 vjeçare është një sulmues i spikatur italian në Serie A dhe do të konsiderojë mundësinë e rikthimit në Torino nëse i ofrohet një kontratë deri në vitin 2022.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here