Inter gjen zëvëndësuesin e Lukakus brenda Serie A!

Inter është në kërkim të një zëvëndësuesi për Romelu Lukaku dhe mesa duket tashmë gjiganti i Serie A ka gati emrin e ri për sulmin e saj.

Bëhet fjalë për sulmuesin e Lazios, Felipe Caicedo, pasi skuadra nga kryeqyteti është shprehur e gatshme të dëgjojë ofertat për blerjen e tij.

Ekuadoriani duket se është në kërkim të një skuadre të re për shkak të minutave të paktë nën urdhërat e Simone Inzaghit edhe pse gjithmonë kur kishte nevojë skuadra për të kishte qenë aktiv me gola.

Vlera e tij përllogaritet dikut tek 8/9 milionë eurot dhe Neroazzurët po mendojnë për një lëvizje për të.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here