E kërkuan Inter dhe Juve, ylli i Serie A tek Leeds!

Interi dhe Juventus duket se janë gati të dështojnë që të dyja në transferimin e mesfushorit të Udineses, Rodrigo De Paul.

Mesfushori argjentinas kishte kohë që ishte në vëmendjen e dy gjigantëve të Serie A mirëpo kjo gjë rezultoi e kotë pasi Leeds i Marcelo Bielsas duket më i fortë në këtë garë.

Trajneri i skuadrës angleze dëshiron që ta shohë bashkëkombasin e tij nën urdhërat e tij dhe gjithçka kërkon që ta përfundojë në këtë merkato të janarit.

Skuadra fruliane e ka vlerësuar mesfushorin e saj me një çmim prej 44 milionë eurosh, shumë kjo e përballueshme për të sapoardhurit në Premier League që kanë befasuar me paraqitjet e tyre.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here