Kevin Strootman rikthehet në Serie A!

Ish ylli i skuadrës së Romës, Kevin Strootman ka vendosur për tu rikthyer përsëri në Serie A por kësaj rradhe tek skuadra e Genoas.

Kevin Strootman është shumë pranë transferimit tek skuadra e Genoas, ishte ky titulli që e përditshmja italiane Gazzetta dello Sport shkroi.

30 vjeçari pritet që ti kryejë të gjitha testet mjekësore gjatë ditës së hënë dhe se skuadra e Marseille ka vendosur që ti paguajë një pjesë të pagës së tij.

Ky pritet të jetë transferimi i parë dhe ndoshta i vetmi për skuadrën italiane gjatë merkatos së janarit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here