Benfica bën gati ofertën për Carvalhon!

SEVILLE, SPAIN - FEBRUARY 21: William Carvalho of Real Betis in action during the Liga match between Real Betis Balompie and RCD Mallorca at Estadio Benito Villamarin on February 21, 2020 in Seville, Spain. (Photo by Fran Santiago/Getty Images)

Benfica po mbanë shpresë që këtë muaj do të jetë në gjendje për të rikthyer përsëri në Portugali, William Carvalhon.

28 vjeçari në vitin 2018 ju bashkua skuadrës së Real Betis nga Sporting Lisbona mirëpo tashmë gjërat kanë ndryshuar pasi më nuk e ka një vend të sigurtë në 11-shen e parë tek skuadra spanjolle.

Edhe pse momentalisht futbollistë është i lënduar mirëpo kjo gjë nuk ka aspak rëndësi për gjigantin portugez i cili po kërkon me çdo kusht transferimin e tij.

A Bola raporton se Benfica do të kërkojë fillimisht huazimin e tij gjatë janarit dhe pastaj në fund të sezonit të ketë të drejtë për blerjen përfundimtare të shërbimeve të tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here