Ramos tek Juventus? Zidane tregon gjithçka!

Sergio Ramos padyshim që ka qenë tema kryesore e mediave spanjolle dhe italiane për një transferim të mundshëm tek Zonja e Vjetër gjatë këtij janari dhe tashmë vetë trajneri i Los Blancos, Zinedine Zidane ka dhënë një deklaratë për të sqaruar gjithçka.

Francezi e bëri të qartë një gjë, që Sergio Ramos akoma është shumë i rëndësishëm për skuadrën e tij dhe se largimi për momentin nuk është duke marrë parasysh edhe përkundër faktit që rinovimi me të akoma nuk ka ardhur.

Juventus është në garë që disa muaj për të shkaku i dështimit të arritjes së një marrëveshje për të rinovuar kontratën me spanjollin i cili kërkonte 3 vite kontratë, gjë të cilën Real Madrid nuk ishte në gjendje ti ja ofrojë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here