Juventus transferim të dyfishtë nga Sassuolo!

Zonja e Vjetër është duke bërë gati transferimin e dyfishtë nga skuadra e Sassuolos.

Locatelli ishte në qendër të vëmendjes në ndeshjen e mbrëmshme që Sassuolo zhvilloi kundër Juves, mirëpo në skenë tashmë është shfaqur edhe emri i Scamaccas.

Menaxhmenti i Juventusit është hedhur plotësisht në sulm për ti siguruar përforcimet e nevojshme për Andrea Pirlon në garën për titull.

Paratici së bashku me Nedved janë duke shqyrtuar të gjitha mundësitë e mundshme për transferimin e dyshes së Sassuolos të cilët kanë tërhequr vëmendjen e të gjitha skuadrave të mëdha italiane.

Scamacca duket një objektiv më lehtë i arritshëm ndërsa Locatelli është temë e nxehtë tash e disa muaj dhe transferimi i tij pritet që ti kushtojë Biankonerëve hiç më pak se 35 milionë euro.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here