Alarm te Reali: Gjigantët anglez me oferta faraonike për Ramos

Sergio Ramos është në vitin e fundit të kontratës me Realin dhe nuk dihet nëse do të rinovojë kontratën me Mbretërit.

Bisedimet kanë filluar, mirëpo marrëveshja duket larg, pasiqë Florentino Perez i ka ofruar kontratë një vjeçare Ramosit.

Mediat spanjolle raportojnë se Ramos ka marrë oferta të shumta, nëse nuk rinovon me Realin.

Disa gjigantë europian kanë shfaqur interesim për Ramos, mirëpo spanjolli sipas të gjitha gjasave do ta vazhdojë karrierën në Premier League.

Manchester United dhe Manchester City kanë përgatitur oferta përgatitur oferta faraonike për spanjollin dhe janë të gatshëm t’i ofrojnë Ramosit  kontratë dy vjeçare.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here