Punë e kryer: Luka Jovic ka skuadër të re

Real Madrid ia ka bërë me dije Luka Jovicit se mund të kërkojë skuadër të re, raportojnë mediat spanjolle.

Jovic ishte pranë largimit nga Reali në verë, mirëpo Zidane insitoi që tia japë edhe një shans. Los Blancos synojnë huazimin e tij deri në fund të sezonit dhe shitjen e tij në verë.

Sulmuesi serb nuk bën pjesë në planet e Zidane dhe sipas raportimeve të fundit Reali ka arritur marrëveshje me Eintracht Frankfurtin për rikthimin e Jovic në Gjermani.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here