Formacionet zyrtare: Milan – Torino, Rosonerët kërkojnë fitoren në Kupën e Italisë

  Milani do të luajë ndeshjen e sotme kundër Torinos të vlefshme për Kupën e Italisë.

  Trajneri Stefano Pioli ka publikuar formacionin e tij dhe ka disa surpriza interesante.

  Zlatan Ibrahimovic e nis si titullar pas më shumë se dy muajsh. Sulmuesi suedez do ta nisë nga minuta e parë. NJë surprizë tjetër është aktivizimi i Musacchios si titullar.

  Mbrojtësi luan ndeshjen e parë të sezonit. Ai ka patur probleme me dëmtime dhe Pioli po i jep një mundësi shumë të mirë. Musacchio do të përpiqet të kapë shansin e tij.

  MILAN (4-2-3-1): Tatarusanu; Kalulu, Musacchio, Romagnoli, Dalot; Calabria, Tonali; Castillejo, Brahim Diaz, Leao; Ibrahimovic

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here