Formacionet zyrtare: Burnley – Manchester United

Manchester United është mysafir i Burnleyt në ndeshjen e mbetur nga xhiro e parë e Premier League

‘Djajtë e Kuq’ që kanë një ndeshje më pak se Liverpooli, mund të ngjiten sot lider pasi ka 33 pikë, aq sa rivalët e tyre.

Ole Gunnar Solskjer për këtë ndeshje ka vendosur të startojë me ekipin më të mirë, ku shihet vendosja e Paul Pogbas në mesfushë dhe Edinson Cavanit në sulm.

Ndeshja fillon në ora 21:15.

Formacioni startues i Burnley: Pope; Lowton, Tarkowski, Mee, Pieters; Gudmundsson, Westwood, Brownhill, Brady; Barnes, Wood.

Formacioni startues i Manchester United: De Gea; Wan-Bissaka, Bailly, Maguire, Shaw; Matic, Pogba; Rashford, Bruno Fernandes, Martial; Cavani.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here