Milan dhe Calhanoglu pranë arritjes së marrëveshjes për rinovimin e kontratës

Milani dëshiron të rinovojë kontratën e Hakan Calhanoglu, i cili nga ana tjetër është i vendosur të qëndrojë.

Por marrëveshja është e nevojshme për të zgjatur afatin aktual, të vendosur për në qershor 2021.

Sot u zhvillua në Casa Milan takimi mes drejtuesve të Milanit dhe agjentit të Hakan Calhanoglu, Gordon Stipic.

Nga sa ka dalë, samiti ka qenë proaktiv, me palët që do të azhurnohen përsëri. Ndjenja është se është ndërmarrë një hap i mëtejshëm për të arritur vullnetin e përbashkët, domethënë zgjatja e kontratës së mesfushorit sulmues turk e cila do të skadojë në qershor.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here