Napoli pas mbrojtësit të Benficas!

Skuadra e Gennaro Gattusos duket shumë aktive në merkaton e janarit dhe synimet kryesore duket se janë përforcimet në mbrojtje.

Është pikërisht ky reparti që do të përforcohet i pari pasi tashmë kanë filluar lëvizjet e para për transferimin e mbrojtësit të skuadrës së Benficas, Nuno Tavares, raporton kështu Gianluca DiMarzio.

Raporti detajon që skuadra napolitane është gjithashtu e interesuar edhe për talentin e skuadrës së Sporting Lisbonas, Nuno Mendes, por 18 vjeçari është shumë i shtrenjtë për skuadrën italiane.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here