Në mes të garës për titull: Gjigantit italian i hiqen pikët

Lajm bombastik nga Italia.

E përditshmja italiane Reppubblica ka lëshuar sot një lajm bombastik, duke raportuar se Inter rrezikon të penalizohet me heqjen e pikëve në renditje.

Inter nuk ka paguar pagat e korrikut, gushtit, shtatorit dhe tetorit.

Klubi ka vështirësi ekonomike në likuiditet dhe ka afat deri në muajin shkurt për të paguar pagat e lojtarëve.

Ditët e fundit madje është raportuar edhe për shitjen e klubit nga Suning dhe është e qartë se Neroaxurët janë në probleme.

Inter renditet në pozitën e dytë në Serie A me 37 pikë pas 17 ndeshjeve të luajtura.

Në rast se penalizohen me heqjen e pikëve, atëherë do të ishte një goditje e rëndë për Neroaxurët.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here