Schalke kërkon rikthimin e Huntelaar!

Klaas Jan-Huntelaar është përsëri një opsion për skuadrën e Schalkes për të përforcuar repartin e sulmit gjatë këtij janari.

Bild në Gjermani ka raportuar se skuadra gjermane është e gatshme për të rikthyer 37 vjeçarin në skuadër për të rritur mundësitë e tyre për të mbijetuar në Bundesliga.

Skuadra nga Gelsenkirschen është e dyta nga fundi i tabelës dhe në 15 ndeshje të luajtura ka grumbulluar vetëm 7 pikë ku fitoren e parë e arritën vetëm të shtunën e kaluar kundër Hoffenheimit.

Vetëm Arminia Bielefeld e cila është e 15-ta në tabelë ka shënuar më pak gola se Schalke.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here