Huntelaar përsëri tek Schalke!

Klaas-Jan Huntelaar ka vendosur që të rikthehet përsëri tek skuadra e Schalkes për ta ndihmuar ish skuadrën e tij në luftën për të mbijetuar në Bundesliga, raporton kështu Bild.

37 vjeçari i cili aktualisht është pjesë e skuadrës së Ajax, ka shënuar më shumë se 120 gola për skuadrën gjermane gjatë viteve 2010-2017 sa ishte pjesë e kësaj skuadre.

Schalke momentalisht është në vendin e fundit në Bundesligë ku ka grumbulluar vetëm 7 pikë dhe ka vetëm 1 fitore në 15 ndeshje.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here