Atletico kërkon rinovimin me Simeonen deri më 2024!

Atletico Madrid është e vendosur që të rinovojë kontratën me Diego Simeonen deri në vitin 2024, raporton AS.

Kontrata e trajnerit argjentinas skadon gjatë vitit të ardhshëm mirëpo Rojiblancos janë duke synuar që bashkëpunimin me të ta vazhdojnë të paktën deri në vitin 2024.

Simeone është duke e udhëhequr skuadrën e tij këtë sezon në La Liga pasi qëndron në krye dhe nëse arrin të fitojë ndeshjet e mbetura do të jetë shumë larg rivalëve kryesorë të Real Madrid dhe Barcelonës.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here