Giroud në Serie A por jo tek Interi!

Ka kohë që emri i Olivier Giroud lidhet vazhdimisht me skuadrën e Interit dhe transferimi i tij tek kjo skuadër duket se nuk do të ndodhë asnjëherë pasi zhvillime të reja kanë ndodhur javët e fundit.

Tashmë skuadra  e Juventusit është skuadra favorite për transferimin e tij dhe gjithçka pritet të përfundojë gjatë janarit pasi Pirlo ka shumë nevojë për një sulmues tjetër.

Giroud duket zgjidhja ideale për Biankonerët pasi janë duke kaluar në një krizë rezultatesh dhe Alvaro Morata nuk ka dhënë rezultatet që drejtuesit e skuadrës prisnin.

Francezi nga ana tjetër është i gatshëm për një aventurë të re dhe gjithashtu është duke kaluar një formë të mirë tek Chelsea.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here