Barcelona mposht Rayo Vallecanon dhe kalon tutje në Kupën e Mbretit

  Barcelona ka vuajtur por ka arritur të kualifikohet më tej në Kupën e Mbretit.

  Pak kilometra larg Madridit, në Vajekas, skuadra e drejtuar nga Koeman, ka ndeshur rezistencën e Vallecanos, e cila madje ka befasuar katalanasit.

  Në fakt, vendasit shënuan të parët në pjesën e dytë, pasi 45′ e para u mbyllën në barazim 0-0.

  Përgjigjia blaugrana erdhi me anë të Griezmann-Messi, me finalizimin e argjentinasit. Në fund, De Jong do të vuloste fitoren 2-1.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here