Koeman merr dy lajme të mira para përballjes me PSG

Miralem Pjanic dhe Sergiño Dest do të jenë në dispozicion të Ronald Koeman për ndeshjen e nesërme në shtëpi kundër Alaves.

Të dy lojtarët kanë zhvilluar rregullisht një pjesë të seancës në mëngjes dhe gjithçka sugjeron që ata do të jenë në listën e skuadrës, edhe pse mbrojtësi amerikan mund të fillojë nga stoli, veçanërisht duke menduar për faktins e do të jetë titullar të martën e ardhshme në Champions League.

Mbrojtësi anësor ishte jashtë për disa javë për shkak të një shqetësimi muskulor në këmbën e tij të djathtë dhe trajneri holandez nuk duhet ta detyronte kthimin e tij.

Krejt ndryshe, siç thekson, është rasti i Pjanic, i cili ishte jashtë kundër Sevilla për shkak të një goditjeje në këmbën e majtë: ai do të jetë në kampionat, veçanërisht për t’i dhënë pushim Sergio Busquets.

Ai që nuk është stërvitur është Martin Braithëaite. Sulmuesi danez, i cili ka një problem me këmbën e tij të djathtë, duket se ishte shëruar plotësisht deri më tani, por mungesa e tij në seancën e sotme sugjeron që kohët e rikuperimit janë ende të pasigurta.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here