E bujshme: Barcelona nxjerr në shitje Busquetsin

Sergio Busquets i cili ka peshë të madhe te Barcelona, mund të largohet nga Camp Nou në fund të sezonit.

Edhe pse Busquets konsiderohet si legjendë te Barcelona, performanca e tij ka rënë dhe është në qendër të kritikave.

Busquets ka kontratë me Katalanasit deri në vitin 2023, ndërsa drejtuesit janë të gatshëm ta shesin 32-vjeçarin.

Interesim për spanjolin kanë shfaqur PSG, Manchester United dhe Inter, ndërsa vlera e tij në treg është 10 milionë euro.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here