Nuk është Depay, zbulohet sulmuesi që Koeman e dëshiron te Barcelona

Barcelona sot shpërdoroi mundësinë për ta ngushtuar diferencën me Atleticon. 

Katalanasit barazuan me Cadizin në Camp Nou dhe kriza në dhomat e zhveshjes vazhdon të thellohet.

Barcelona po vuan shumë në mbrojtje, por edhe në vijën e sulmit. Skuadra nuk ka një qendërsulmues dhe Koeman ka piketuar disa emra për merkaton e verës.

Emri i fundit që ka përfunduar në shënjestrën e Koeman është Brian Brobbey. Sulmuesi holandez do të largohet nga Ajaxi në fund të sezonit dhe Barcelona mund ta transferojë atë me parametra zero.

Brobbey ka tërhequr vëmendjen e gjigantëve europian me paraqitjet e tij, ndërsa agjenti i tij Mino Raiola, njihet për marrëdhëniet e mira me Joan Laportan.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here