Bombë nga Italia: Luis Alberto te gjiganti italian për 40 milionë euro

Luis Alberto largohet nga Lazio, por jo nga Serie A.

Mediat italiane kanë lëshuar sot një lajm bombastik, duke raportuar se Luis Alberto mund ta vazhdojë karrierën tek rivalët e Lazios.

Interesim për shërbimet e 28-vjeçarit ka shfaqur Milani. Rosonerët e shohin spanjollin si zëvendësuesin ideal të Calhanoglut.

Luis Alberto ka shënuar shtatë gola këtë sezon në 24 ndeshje të luajtura dhe është i gatshëm për të ndryshuar skuadër.

Spanjolli nuk ka marrëdhënie të mira te drejtuesit dhe Milan synon të përfitojë nga kjo mundësi.

Transferimi i Albertos do ti kushtojë Rosonerëve 40 milionë euro.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here