Nuk është Haaland, Reali synon transferimin e yllit të Dortmundit

Te Reali priten ndryshime të mëdha në merkaton e verës dhe Perez synon të bëjë goditje të mëdha.

Sipas raportimeve të fundit nga mediat spanjolle, Reali synon transferimin e Jadon Sanchos nga Borussia Dortmund.

Për kartonin e Sanchos Reali do të duhet të paguaj 100 milionë euro, ndërsa në operacion mund të përfshihet Mariano Diaz për të ulur koston.

Interesim për Sanchon ka shfaqur edhe Manchester United, mirëpo 20-vjeçari preferon kalimin te Reali.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here