Joan Laporta dëshiron transferimin e Agueros te Barcelona

Favoriti kryesor për ta marrë presidencën e Barcelonës synon transferimin e Agueros.

Joan Laporta ka bërë të ditur se do të tentojë ta transferojë Sergio Agueron te Barcelona, nëse shpallet president.

Agueros i skadon kontrata me Cityn në fund të sezonit dhe argjentinasi do të jetë futbollist i lirë.

Interesim për Agueron kanë shfaqur disa skuadra, mirëpo 32-vjeçari preferon kalimin te Barcelona për shkak të Messit.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here