Zidane nuk e dëshiron në skuadër, Reali i vendos çmimin Bale

Gareth Bale dhe Zinedine Zidane kanë një marrëdhënie aspak të mirë dhe diçka të tillë e konfirmojnë së fundmi edhe mediat spanjolle.

Këto të fundit raportojnë se shanset që Bale të rikthehet te Reali në fund të sezonit janë zero.

Zidane nuk e do në ekip uellsianin edhe sikur ai të shënojë 30 gola me Tottenhamin këtë sezon.

Madje, mediat shkojnë edhe më tej, teksa raportojnë se Reali i Madridit i ka vendosur edhe çmimin kartonit të Gareth Bale.

Për sulmuesin, Reali kërkon 30 milionë euro, por do të ishte i kënaqur edhe nëse vjen një ofertë deri në 25 milionë euro.

Bale është i huazuar te Tottenham deri në fund të sezonit, me londinezët që tashmë duket se e kanë të qartë se sa duhet të paguajnë nëse duan ta mbajnë në ekip uellsianin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here