Barcelona e interesuar për Sterling

Katalanasit të interesuar për yllin anglez.

Raheem Sterling ka përfunduar në shënjestrën  e Barcelonës, raportojnë mediat spanjolle dhe ato angleze.

Sterling është i lidhur me një largim nga Etihad gjatë kësaj vere, pasiqë e ka humbur vendin e titullarit te City.

Qytetarët janë të gatshëm ta shesin 26-vjeçarin nëse në adres të klubit arrin oferta e duhur.

Barcelona mund tia lejojë vetes blerjen e Sterling, në rast se largohet Antoine Griezmann, ndërsa në operacion mund të përfshihet edhe Sergi Roberto.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here