Shokohet Juventus: Biankonerët mposhten nga Sassuolo

Rezultat befasues në javën e 10-të të Serisë A.

Juventus është mundur 2-1 në shtëpi kundër Sassuolo-s, që ka marrë fitoren e parë në historinë e klubit në një ndeshje të kampionatit italian të luajtur në Torino.

Dy gola në fundin e dy pjesëve të lojës kanë ndëshkuar skuadrën e Allegri-t, që tani ka shkuar 13 pikë larg kreut të renditjes.

Frattesi (44′) dhe Lopez (94′) kanë shënuar për miqtë. McKennie (76′) ka barazuar përkohësisht për vendasit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here