Alexandre Lacazette në Serie A mirëpo tek rivalët e Interit!

Alexandre Lacazette verën e kaluar ishte shumë pranë një transferimi në Serie A tek skuadra e Interit por tashmë rrethanat duket se kanë ndryshuar.

Calciomercato ka bërë të ditur që sulmuesi i Arsenal është duke menduar largimin nga Londra për një aventurë të re.

Interesimi për francezin nuk po mendon ku kësaj rradhe nuk bëhet fjalë për Interin po për rivalin e saj më të madh, Milanin.

Rossonerët janë duke kërkuar për një sulmues qendror për shkak se Zlatan Ibrahimovic në fund të këtij sezoni do të largohet nga San Siro.

Në garë për shërbimet e Lacazette janë edhe skuadra të tjera si Barcelona, Atletico Madrid dhe Newcastle United.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here