100 milionë euro: Arrin oferta tek dyert e Juventusit për Federico Chiesan!

Federico Chiesa është padyshim futbollisti më në formë këtë sezon tek skuadra e Massimiliano Allegrit dhe largimi i tij do e dobësonte shumë Zonjën e Vjetër.

Calciomercat ka bërë të ditur që skuadra e Chelseas ka bërë gati një ofertë prej plot 100 milionë eurosh për të bindur Andrea Agnellin që të heqë dorë nga shërbimet e yllit të skuadrës dhe kombëtares italiane.

Bayern Munich ka shfaqur gjithashtu interesim për 24 vjeçarin i cili teknikisht është akoma futbollist i Fiorentinës pasi tek Juve ka ardhur në formë huazimi.

Juventus do firmosë me të verën e ardhshme mirëpo e ardhmja e tij nuk është e sigurt pasi Blutë e Londrës janë gati për të mbushur arkat e Biankonerëve për të siguruar shërbimet e tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here