Oferta prej 175 milionë eurove ka arritur: Dy yjet e skuadrës largohen nga Juventusi

Oferta stratosferike ka arritur, Agnelli i gatshëm të heq dorë nga dy yjet e skuadrës.

Juventus nuk e ka nisur aspak mirë sezonin e ri dhe pas 13 ndeshjeve të luajtura në Serie A, Biankonerët renditen në pozitën e tetë.

Të mërkurën Zonja e Vjetër u turpërua nga Chelsea në Ligën e Kampionëve me rezultat 4-0 dhe drejtuesit janë të vetëdijshëm se skuadra ka nevojë për ndryshime të mëdha.

Mediat angleze kanë lishuar një lajm bombastik, duke raportuar se Chelsea synon transferimin e dyshes së Juventusit në merkaton e verës.

Bëhet fjalë për Federico Chiesan dhe Matthijs de Ligt. Chiesa-De Ligt nuk janë lojtarë kyç në skemën e Allegrit dhe Blutë e Londrës synojnë të përfitojnë nga kjo situatë.

Për Chiesan Chelsea do të ofrojë 100 milionë euro, ndërsa për de Ligt 75 milionë euro.

Agnelli është i hapur për këtë operacion dhe nuk ia ka mbyllur derën kësaj oferte.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here