Conte kthen sytë kah Italia: Transferon dy yjet e Serie A!

Antonio Conte duket se e ka të pamundur që të presë deri në verën e ardhshme për të përforcuar skuadrën e tij.

Londinezët tashmë i kanë vënë syrin kapitenit të Napolit, Lorenzo Insigne i cili po mendon largimin nga skuadra jugore.

30 vjeçarit i është ofruar rinovimi nga Napoli mirëpo tani ai është duke kërkuar një skuadër të re dhe Spurs ofrojnë një mundësi perfekte për të.

Por ky nuk pritet të jetë transferimi i vetëm nga Italia pasi Antonio Conte po synon blerjen edhe të një futbollisti të Interit.

Sport 1 ka bërë të ditur që është fjala për Ivan Perisic i cili ka një kontratë me Interin që skadon në qershorin e ardhshëm.

Spurs janë shumë të interesuara për anësorin kroat dhe duke marrë parasysh moshën e tij Inter nuk do të insistojë shumë për ta mbajtur atë në skuadër.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here