E bujshme: Marc Roca në janar transferohet te gjiganti italian

Marc Roga bën gati valixhet, spanjolli transferohet në Serie A.

Mesfushori i Bayernit, Marc Roca pritet të largohet nga Allianz Arena në merkaton e janarit.

25-vjeçari ka luajtur vetëm një ndeshje këtë sezon dhe nuk bën pjesë në planet e Julian Naglesmann.

Sipas raportimeve të fundit nga mediat spanjolle, Roca do ta vazhdoj karrierën në Itali.

Portali i njohur spanjoll për transferime Todo Fichajes, shkruan se interesim për Rocan ka shfaqur Roma.

Mourinho është në kërkim të përforcimeve në mesfushë dhe Roca është profili ideal.

Giallorosët synojnë huazimin e Rocas me opsion blerjeje dhe te Bayerni janë të hapur për këtë operacion.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here