E bujshme: Divock Origi transferohet në Serie A

Divock Origi nga janari në Serie A!

Sulmuesi i Liverpoolit, Divock Origi sipas të gjitha gjasave do të largohet nga Anfield Road në merkaton e janarit.

26-vjeçari nuk po fiton shum hapsira te Liverpooli dhe prandaj dëshiron largimin nga Anfield.

Origi ishte pranë largimit nga Liverpooli gjatë verës së kaluar, por asnjë klub nuk ishte i gatshëm të paguaj 10 milionë paund, aq sa kërkonin The Reds.

Në ndeshjen e mbrëmshme mes Milanit dhe Liverpoolit, Origi ishte i shkëlqyeshëm dhe në tribuna ishin të pranishëm vëzhguesit e Interit dhe Juventusit.

Inter dhe Juventus janë në kërkim të një qendërsulmuesi dhe në merkaton e janarit do të duelojnë për shërbimet e belgut.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here