Nuk rinovon me Chelsean: Christian Eriksen tek gjiganti i Serie A!

Me një kontratë që po i afron skadimi dhe me drejtues skuadre që nuk duken të interesuar për të rinovuar, Andreas Christensen këtë verë duke gjithnjë e më larg Londrës.

Danezi po kërkon një skuadër ku mund të luajë rregullisht dhe tashmë një kusht të tillë duket se një skuadër italiane është e gatshme ta plotësojë.

Bëhet fjalë për Milanin e Stefano Piolit, e cila po kërkon emra të rinj në mbrojtje që garantojnë siguri për sezonet e ardhshme.

Christensen mund të pëlqejë një aventurë me fanelën e Rossonerëve pasi aty do të gjente bashkëkombasin e tij, Simon Kjaer i cili aktualisht është duke vuajtur nga një dëmtim që e la jashtë fushave deri në fund të këtij sezoni.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here