Zbulohet plani: Mohamed Salah në Serie A!

Mohamed Salah do të jetë njëri prej emrave më të kërkuar në këtë merkato verore dhe numri i skuadrave të interesuara për të po vjen duke u rritur çdo ditë.

Njëra prej skuadrave që më së shumti kërkon shërbimet e tij është padyshim Juventusi, e cila ka muaj të tërë që po planifikon blerjen e egjiptianit.

Tashmë është mësuar nga mediat plani i Biankonerëve për ta bërë për vete yllin e The Reds.

Kontrata e sulmuesit 29-vjeçar egjiptian skadon me Liverpoolin në vitin 2023 dhe është ende e paqartë nëse ai do të rinovojë apo jo marrëveshjen e tij.

Nëse ai dështon, ka të ngjarë që ai të transferohet në listë, në mënyrë që Reds të mund të fitojnë akoma në një shitje.

Juventusi mund ta përballojë Salahun për disa arsye, me kryesorja që është Dekreti i Rritjes. Një ligj tatimor i paraqitur nga qeveria italiane në vitin 2019, i lejon Juventusit të kursejë 50%$ të shumës për shkak të rregullave të reja fiskale.

Arsyeja tjetër është se fatura e pagave të Juventusit është dukshëm më e vogël pas largimit të Cristiano Ronaldos vitin e kaluar dhe do të lehtësohet vetëm pasi Paulo Dybala të largohet.

Ky shkak, i kombinuar me Dekretin e Rritjes, e bën një marrëveshje të arritshme, nëse Salah është i interesuar për lëvizjen.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here