Po shkëlqen këtë sezon: Pasalic transferohet te gjiganti italian!

Mario Pasalic bën transferimin e karrierës!

Mesfushori kroat, Mario Pasalic po shkëlqen këtë sezon me Atalantën duke realizuar 13 gola dhe 9 asistime në 45 ndeshje të luajtura.

Pasalic ka kontratë me Atalantën deri në vitin 2025, ndërsa vlera e tij në treg është rreth 30 milionë euro.

Mediat italiane, raportojnë se kroati do të largohet nga Bergamo këtë verë, pasiqë dëshiron të luaj në Champions League sezonin e ardhshëm.

Sipas raportimeve të fundit Napoli synon transferimin e Pasalic dhe Napoletanët madje kanë gati ofertën prej 25 milionë eurove.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here