Marrëveshja është arritur: Nemanja Matic transferohet te gjiganti italian

Punë e kryer, Nemanja Matic karrierën do ta vazhdojë në Serie A!

Mesfushori i Manchester United, Nemanja Matic do të largohet nga Old Trafford në fund të sezonit si lojtarë i lirë.

Matic ka luajtura 34 ndeshje këtë sezon dhe ka bërë 4 asistime, ndërsa sipas raportimeve të fundit karrierën do ta vazhdojë në Itali.

E përditshmja Daily Mail, shkruan se Nemanja Matic ka arritur marrëveshje me Juventusin.

Sipas Daily Mail, Matic do të përfitojë 10 milionë euro te Zonja e Vjetër dhe zyrtarizimi është vetëm çështje kohe.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here