Lingard në Serie A, gjiganti italian po insiston për të!

Jesse Lingard ka një kontratë me Manchester United deri në fund të këtij sezoni dhe tashmë është mundësia ideale për transferimin e tij.

AC Milan ka shfaqur interesim për të mirëpo Rossonerët nuk janë të vetëm në këtë garë.

29 vjeçari do të jetë një futbollist i lirë këtë verë dhe për skuadrën e Piolit kjo është një mundësi e artë për transferimin e tij me parametra 0 në San Siro.

Skuadra tjetër e interesuar për të përveç Milanit është Newcastle United e cila nuk e ka problem që të bëj një ofertë të majme në drejtim të tij.

Mirëpo Rossonerët janë optimistë për të arritur një marrëveshje për shkak se futbollisti pëlqen kalimin në Serie A.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here