Lajm bombastik: Ivan Perisic transferohet te rivalët e Interit!

Lajm bombastik nga Italia, Perisic largohet nga Interi, por jo nga Serie A!

Sulmuesi kroat, Ivan Perisic do të largohet nga Interi në fund të sezonit si futbollist i lirë.

33-vjeçari nuk ka arritur marrëveshje me drejtuesit e Neroaxurëve për rinovimin e kontratës edhe përkundër sezonit mbreslënës që po bën.

Perisic ka realizuar 9 gola dhe 8 asistime këtë sezon, dy prej tyre ndaj Juventusit në finalen e Kupës së Italisë.

Calcio Mercato, ka lëshuar një lajm bombastik duke shkruar se Paolo Maldini ka kontaktuar Perisicin për ta bindur që t’i bashkohet Rosonerëve.

Milan i ka propozuar kroatit kontratë dy vjeçare dhe pagë prej 5.5 milionë eurove në sezon.

Kroati nuk ia ka mbyllur derën kalimit te Milani dhe bisedimet pritet të intensifikohen ditët në vijim.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here